Для чого потрібна зубна нитка

Стоматологічна клініка Euro-Dent надає весь спектр стоматологічних послуг за помірними цінами на Оболоні без вихідних

     Зубна нитка (англ. dental floss) - спеціальна нитка призначена для очищення проміжків між зубами. На сьогоднішній день зубні нитки — основний засіб для очищення міжзубних проміжків (апроксимальних поверхонь) зубів.

     Не можна недооцінювати величезного значення використання зубної нитки, для збереження зубів і здоров'я порожнини рота, бо хвороботворний наліт, який руйнує зуби утворюється саме між зубами. 

     Вибираючи зубну нитку, зверніть увагу, її тип:

  • Кругла - відмінно чистять великі міжзубні проміжки.
  • Плоска нитку - зможе проникнути між щільно розташованих зубів.

Залежно від обробки розрізняють:

  • Вощену - зубна нитка просякнута воском, який перешкоджає її розшарування, та полегшує проникнення між зубів.
  • Невощену – під час чищення розшаровується і, як наслідок, очищає велику поверхню зуба.

Для звикання до цієї процедури стоматологи все ж рекомендують починати використання з вощених плоских ниток.

У лікувальних цілях нерідко нитка обробляють різними розчинами. Так, наприклад, хлоргексидин забезпечує дезінфікуючий дію, а фторид натрію зміцнює емаль.

Як корстуватись зубною ниткою

Нитку довжиною 20-30 см накручують на середні пальці рук і натягують великим пальцем правої і вказівним лівою. В натягнутому стані нитку обережно опускають в міжзубний проміжок, до контакту з яснами (не ушкоджуючи їх), притискують до контактної поверхні зуба і в такому положенні чистять міжзубні проміжки. Таким чином очишують всі міжзубні проміжки. Використовувати її бажано після кожного прийому їжі, або, як мінімум, під час вечірнього чищення зубів.

При деяких захворюваннях зубів та ясен, використання зубної нитки може нашкодити Вам, а тому перед використанням зубної нитки проконсультуйтесь зі своїм лікарем-стоматологом. Якщо ви ще не обрали стоматологічну клініку, ми будемо раді бачити вас в серед наших пацієнтів.

Українська