Прикус зубів

Стоматологічна клініка Euro-Dent надає весь спектр стоматологічних послуг за помірними цінами на Оболоні без вихідних

     Прикус - це змикання зубів, він буває правильним і неправильним. Зубний прикус залежить від різноманітних чинників:

Наприклад, порушення функцій щитовидної залози веде до збою обмінного процесу, завдяки чому настільки серйозний для зубів кальцій не може як годиться засвоюватися організмом. Іншою причиною неправильного прикусу є безвідповідальне рішення батьків не лікувати молочні зуби своєї дитини від карієсу, зважаючи на те, що вони все одно непостійні.

Часто неправильний прикус помічається у дітей, які виростають на штучному годуванні. Пояснюється цей факт тим, що у дитини з народження нижня щелепа завжди менше верхньої. Лише до восьмого місяця дитяча щелепа починає не поспішаючи вирівнюватися, чому відмінно сприяє грудне вигодовування.

Прогресуючий карієс на молочних зубах утворює осередок інфекції хронічної форми, що потім може викликати пульпіт і пародонтоз. А ці захворювання можуть призвести до випадання корінних зубів. І, по закінченні часу, все одно з'явиться необхідність протезування. Карієс молочних зубів робить значний вплив на зростання постійних зубів, всіляко гальмуючи природний процес прорізування. Щоб сформувати правильний прикус потрібно зберегти всі молочні зуби здоровими до заміни їх корінними. В іншому випадку це призведе до подальшого порушення прикусу.

Невірний прикус може з'явитися у дітей при запальних процесах наприклад при запаленні носоглотки, якщо у дитини часто нормально не дихає носик, входить у звичку дихати ротиком, що змушує рости кістки черепа в неправильному напрямку. Тому лікувати дитячі захворювання необхідно вчасно, та регулярно проводити профілактичні огляди дитини в лікарів.

Щоб попередити розвиток патологічного прикусу, батькам потрібно звертати увагу на положення малюка уві сні: Закинута або нахилена головка, а також підкладена рука під щоку може викликати розвиток патології. Дитині корисна плоска подушка, а спати він повинен поперемінно на правому та лівому бочку або на спинці із закритим ротом. Також не слід залишати дитину саму під час годування - тиск пляшечки на ясна теж призводить до деформації неба, а отже, і щелепи.

Щоб уникнути всіх цих неприємностей, потрібно піклуватися про майбутню дитину ще на п'ятому тижні вагітності, оскільки саме в цей проміжок часу у плода починає закладатися здоров'я зубів. Вагітній жінці необхідно вживати побільше продуктів, які містять фосфор і кальцій. Якщо організм жінки буде відчувати брак даних вітамінів, то це послужить причиною деформування лицьового скелета, іншими словами у дитини буде розвиватися свідомо невірний прикус.

Методи лікування:

Якщо у дитини неправильний прикус, починати виправляти його необхідно якомога швидше за допомогою установки брекет-систем, які бувають залізні, керамічні та сапфірові. Крім брекетів використовуються також дужки для виправлення прикусу.

У віці від п'яти до одинадцяти років для виправлення прикусу зазвичай використовують знімні ортодонтичні трейнери. Трейнер являє собою багатофункціональний тренажер з еластичного силікону. Суть полягає у тому, що він надає різноплановий терапевтичний ефект: Такі трейнери допомагають добитися вірного прорізування постійних зубів.

Найкраще лікування це профілактика, а тому постійні профілактичні огляди у стоматолога, допоможуть попередити різного роду проблеми із зубами.

 

Українська