Як продукти харчування впливають на здоров’я зубів

Стоматологічна клініка Euro-Dent надає весь спектр стоматологічних послуг за помірними цінами на Оболоні без вихідних

Як відомо, карієс може розвиватися з багатьох причин: неправильна гігієна порожнини рота, дефіцит мікроелементів, погана спадковість. Крім того, на здоров’я зубів також впливає те яку їжу ми їмо.

Продуктами, що найбільш шкодять зубам є:

Цукерки - в цукерках дуже багато цукру, що по суті, являє собою сахарозу. Сахароза легко ферментуєтся бактеріями зубного нальоту з утворенням органічних кислот, що сприяє розмноженню бактерій та руйнуванні зубів.

Газовані солодкі напої – до складу таких напоїв входить багато цукру, або його замінників, зазвичай в 0,5 літровій пляшці міститься добова норма цукру. Часте вживання таких напоїв не тільки збільшує ризик розвитку карієсу, але і ожиріння.

Кондитерські вироби - становлять небезпеку для здоров’я зубів, тому що містять як сахарозу, так і крохмаль. Гідролізований крохмаль швидко знижує pH в порожнині рота і підсилює негативний вплив сахарози на стан зубної емалі. Тому торти і печиво викликають розвиток карієсу навіть швидше, ніж чистий цукор.

Сухарі і інша груба їжа - у великій кількості приносить шкоду емалі і може травмувати ясна. Фастфуд - надто м’яка їжа не може дати повноцінного жувального навантаження.

Якщо у вашому раціоні переважають всілякі булки та гамбургери, ясна стають пухкими, створюючи загрозу випадання зубів, а зубна емаль стає крихкою і тонкою, що створює умови для проникнення інфекції всередину зубів.

ПРОДУКТИ, ЩО ДОБРЕ ВПЛИВАЮТЬ НА ЗДОРОВ'Я ЗУБІВ

Добре впливають на здоров’я зубів овочі, фрукти та молочні продукти. Якщо щодня з'їдати по 1-2 сирих фрукта чи овоча, то відкладень на зубах буде менше, а ясна отримають відмінний масаж. Дуже багато корисних і необхідних для зубів речовин міститься в буряку, моркві, огірках, яблуках, цитрусових, суниці, винограді, смородині. Селера, петрушка, кріп, цибулю, часник, салат вбивають бактерії, відбілюють зуби і зміцнюють ясна. Молочні продукти зменшують неприємний запах, нормалізують рівень рН попереджають розвиток карієсу та покращують стан кісткової тканини. Чи не менше користі приносить свіжа зелень: її вживання не тільки зміцнює зуби, але і покращує стан судин, а також процеси кровотворення та імунітет, і тому швидко припиняється кровотеча з ясен - часте явище при чищенні зубів. Продукт, що заслуговує окремої уваги – горіхи (кешью, фундук, волоський горіх, кедровий горіх, мигдаль та ін.). Вони мають тонізуючу дію, зменшують біль, сприяють утворенню кісткової тканини, покращують стан ясен.

Звісно повністю відмовитись від продуктів, що шкодять зубкам доволі важко, особливо дитині. А тому, для збереження здоров'я зубів краще вживати данні продукти після основного прийому їжі, регулярно чистити зуби, полоскати рот після їжі і виключити прийом солодощів увечері, коли знижується вироблення слини. Також варто пам'ятати, що профілактика завжди краще ніж повноцінне лікування, а тому варто двічі на рік проводити профілактичний огляд в стоматолога, для попередження виникнення серйозних захворювань.

Українська
Мітка: